09.04.2020 ІІ молодша “А” (Фіалка) (Вихователі Сівер Л.Г., Ілляшенко Т.П.)
Логіко-математичний розвиток
Число і цифра 1. Рівність і нерівність груп предметів
Мета: ознайомити дітей з цифрою 1; учити співвідносити цифру з конкретним числом; продовжувати вчити дітей порівнювати множини способом прикладання, позначати словами «рівність» або «нерівність» групи предметів; продовжувати вчити правильно вживати поняття «більше», «менше»; розвивати інтерес до вправ математичного змісту; виховувати самостійність, упевненість.
Матеріал: велика цифра 1; мисочки з манкою; квітка та метелики з картону; смужка паперу, розділена по горизонталі.
Хід заняття
Розміщую на фланелеграфі квочку, півника та курчаток.
- Хто до нас завітав у гості?
- Як можна назвати квочку, півника та курчаток? (Сім’я)
- Скільки квочок? (1) Скільки півників? (1)
- Скільки курчаток? (Багато)
- Сьогодні до нас завітала в гості цифра 1.
Виставляю картку з цифрою 1 на фланелеграфі.
Подивіться: ось вона,
Одиничка чарівна.
Хоч і ніжку одну має,
Вправно ряд розпочинає.
- Цифра 1 складається з двох паличок – великої та маленької.
Пропоную дітям у мисочці з манкою намалювати пальчиком цифру 1.
Дидактична гра «Посади метелика на квіточку»
Роздаю дітям конверти з пласкими зображеннями квітів та метеликів, смужки паперу, розділених горизонтальною лінією.
– Навесні розквітають квіти. Їх росте дуже багато на галявині.
Викладаю 5 квітів на нижній смужці паперу.
- На галявину прилетіли метелики.
Викладаю 4 метелики на верхній смужці паперу.
- Як ви вважаєте, чого більше – квітів чи метеликів?
- Як можна дізнатися?
- На скільки квітів більше, ніж метеликів?
- На скільки метеликів менше, ніж квітів?
Дидактична гра «Назви членів своєї родини»
Пропоную дітям утворити коло і назвати членів своєї сім’ї.
Наприклад. Я живу з мамою Танею, татом Артемом, братиком Іваном. У мене є бабуся Галя, бабуся Оля, дідусь Петро і дідусь Павло.
Підсумок
– З якою цифрою ми познайомились?
– На що вона схожа?
Вихователь Сівер Л.Г.