03.04.2020 Старша “Б” (Віночок) (Вихователі Башмачнікова О.О., Бородіна Н.В.)
1 Заняття
Ознайомлення з соціумом
Тема.Перепросити завжди вмій.
Мета: продовжити формувати в дітей навички встановлення доброзичливих стосунків з оточенням; розвивати комунікабельність, увічливість, вольові риси; виховувати уважне та чуйте ставлення одне до одного.
Матеріал: ілюстрації до художніх творів.
Хід заняття
Все із доброго чи злого
Починається з малого.
Листя виросте з листочка,
З нитки витчеться сорочка,
Хліб – з маленької зернини,
Дощ – із чистої краплини.
Злітер ми складем слова:
Людина починається з добра.
-Сьогодні ми поговоримо про добре ставлення одне до одного, про вміння прощати та просити вибачення. Чи траплялися з вами ситуації, коли вам доводилося просити вибачення або вибачення просили у вас?
-Пригадайте слова – вибачення.
-Як ви вважаєте, чи потрібно просити вибачення? Як треба просити вибачення?
-Послухайте, який прикрий випадок стався в одній родині.
Тато розбив найкрасивішу вазу.
Мама сердито насупилась зразу.
Тато поглянув на маму благально:
«Вибач , будь ласка», – промовив печально.
Мама одразу всміхнулась на те:
«Не переймайся, повір, се пусте…
Тут для жалю я не бачу причин,
Купимо іншу – на те й магазин».
«Вибач, будь ласка» – звичайні слова,
А учинили справдешні дива!
Бесіда за змістом вірша
-Який прикрий випадок трапився з татом?
-Як відреагувала мама на скоєне?
-Тато з мамою посварилися?
-Чому?
-Як він зробив це?
-Що відповіла мама татові?
-Чи траплялись із вами ситуації, коли слова вибачення допомагали вам?
-Часом буває дуже важко сказати слова «вибач мені», «пробачте». Адже ми просимо вибачення, коли вчиняємо недобре. Нам стає соромно, прикро на душі. Але для того, щоб загладити свою провину, щоб людина, яку ми образили, завдали їй душевного чи фізичного болю, пробачила нам , ми говоримо чарівні слова вибачення.
-Буває так, що люди сваряться. І після сварки треба обов’язково попросити вибачення.
-Щоб помиритися, використовують мирилки.
Годі, годі вже сердитись!
Покладемо сварці край.
Бачиш – іграшки сумують,
Навіть фарби не малюють…
Вибачай мені швиденько,
Буде знову веселенько.
Ти не плач, не плач, не плач,
І скоріш мені пробач,
І на мене ти не сердься,
Бо у тебе добре серце,
Будемо завжди дружити
І ніколи не сваритись!
Фізкультхвилинка
Ситуації для обговорення
Галинка скинула на підлогу Оленчину коробку з олівцями.
Бабуся зупиняє перехожого, щоб запитати, котра година.
Юля й Оксана посварилися через дрібницю, і Юля сказала подрузі, що більше не дружитиме з нею.
Євген не схотів ділитися іграшками з товаришами, але потім йому стало соромно.
Сергійко швидко біг і випадково наступив Сашкові на ногу.
-У яких випадках ви просите вибачення? Як ви це робите?
Гра «Знайди добрі слова»
Зазеленіє чорний пень, коли почує……(добрий день).
Розтопить серце всякого сердечне слово ……(дякую).
Коли тебе впіймають за підказку, то вихователя розчулиш …..(вибачте, будь ласка).
Щоб знову зустрітись в годину призначену, кажіть щиро завжди всім …(до побачення).
Підсумок заняття
Ось наша бесіда добігла кінця,
Зустріли ми з вами чарівні слова.
Чи можете ви їх пригадати?
Швиденько їх усі назвати?
2 Заняття
Ліплення
Тема .Космічна тарілка.
Мета: підтримувати в дітей інтерес до образотворчої діяльності; розвивати чуйність; розширювати й поглиблювати знання про космос і професію космонавта; розвивати в дітей кругозір; виховувати любов до своєї планети.
Матеріал: таблиця Сонячної системи, картинки із зображеннями космічної техніки, набір пластиліну, стеки, дощечки для ліплення,сірники.
Попередня робота: бесіда про космос і космонавтів, про планети та їхне розташування.
Хід заняття
Д/ гра « Космічний політ»
Дорослий показує таблицю Ссонячної системи й розповідає про розташування планет.
-Ти приземлився на своїй космічній тарілці між Венерою і Марсом.На яку планету ти потрапив?(На Землю.)
-На четвертій планеті від Сонця відкрився луна-парк, куди тобі летіти?(На Марс.)
-Зустріч із інопланетянами відбудеться на першій планеті від Сонця. Це де?(На Меркурії.)
Пальчикова гімнастика
Раз, два, три – ану, малята
Треба ручки розім’яти.
Спритно пальці загинайте,
Всі планети пригадайте!
Дорослий називає планети Сонячної системи, а діти загинають пальчики:
Меркурій – мізинчик лівої руки
Венера – безіменний палець лівої руки
Земля – середній палець лівої руки
Марс – вказівний палець лівої руки
Юпітер – великий палець лівої руки
Сатурн – великий палець правої руки
Уран – вказівний палець правої руки
Нептун – середній палець правої руки
Плутон – безіменний палець правої руки
Зростайте, діти, не баріться,
Дивіться в небо на зірки.
Науки непростої вчіться,
Відгадок прагніть нелегких.
Хай вам щастить бувати всюди
І здійснювати добрі мрії,
І, може, нас чекає чудо:
Людина Всесвіт зрозуміє!
А як же можна зрозуміти космос без космічного транспорту? От ми його сьогодні і створимо! До справи!
Практична діяльність.
Підсумок заняття.
Вихователь Башмачнікова О. О.