01.04.2020 Логопедична “А” група (Ромашка) (Вихователі Лось Н.І., Чмир О.В.)

Заняття 1. Підготовка до навчання грамоти

Звукосполучення [йа], буква Яя

Завдання. Ознайомити дітей з буквою Яя та її звуковим значенням [йа] на початку слова і складу.

Закріпити вміння аналізувати злиття звуків та позначати їх однією буквою.

Методичні поради. Звуко-буквений аналіз слова якір. Поставити під фішками знайомі букви.

Пояснити, що два звуки [й] та [а] позначаються однією буквою Я. Аналіз будови. Порівняння кількості звуків і букв у слові якір. Звуковий аналіз слів яма, яр. Складо-звуковий аналіз слова маяк.

Читання слів і тексту в букварі.

Заняття 2. Ознайомлення з природним довкіллям

Спостереження за змінами в живій та неживій природі

Мета: поглибити знання дітей про зміни в стані жив неживої природи; з’ясувати лексичне значення слова квітень розвивати спостережливість, зв’язне мовлення; виховувати естетичні почуття.

ХІД ЗАНЯТТЯ Загадка

Вже пташки вернулись у наш край,

Про весну співає поле й гай,

Ніжаться на сонці трави, квіти,

Це настав ласкавий місяць… (квітень).

(С. Жупаін)

Бесіда

Назвіть весняні місяці.

Звідки квітень набув своє ім’я?

Чим особливий цей місяць?

Розвиток мовлення

Квітень — другий місяць весни. Назва походить, як стверджують мовознавці, від слів відквітнути, цвісти, зводити рахунки із зимою. Народні назви: цветень, вередник, крутій, пустун, снігі водолій, лелечник, цвітень, красенець, краснець, дзюрчальник.

Чому так говорять?

• Березень — із водою, квітень — із травою, травень, квітами.
  • Холоднішим за березень, теплішим за травень квітень не буває.
  • У квітні чекай сорок лопат снігу.

Матеріали на допомогу

КВІТЕНЬ

Квітень — місяць весняний. Весело дзвенить весняний ка У дворах виблискують калюжі. В калюжах видно сонце і бла не небо. Горобці бадьоро цвірінькають. Із полів зійшов сніг.

Лід посинів і здувся. З півдня вже прилетіли дикі качки. На галявинах з’явилась молода, зелена травичка. Визирнули перші квіти. В голубій височині задзвеніла весела пісня жайворонка.

(За В. Едігеєм)

Запитання

Якими є особливості квітня?

Які зміни відбулися в живій природі?

МІСЯЦЬ ГОМІНКОЇ ВОДИ

Довшають дні. Яскравіше світить сонце. Все навкруги зеленіє, квітує. За цей карнавал квітів наші предки прозвали місяць цветень, квітень, вередник, крутій, пустун. Помітно теплішає.

цій порі земля уже пріє. Проте квітневе тепло ненадійне. Може

морозець вдарити. Квітень називали місяцем гомінкої води. Бо для нього характерними є повені.

(За В. Скуратівським)

Запитання

Чому квітень назвали місяцем гомінкої води?

Як у народі називали квітень?

Як ви розумієте значення слова пріє?

Вихователь Чмир О.В.