08.05.2020 Поради психолога (Практичний психолог Черненко О.В.)
4 КРОКИ, ЩОБ СТАТИ ІДЕАЛЬНИМИ БАТЬКАМИ
Маємо вас одразу засмутити: ідеальних батьків не існує. Діти завжди не задоволені вашими методами виховання, але чи будуть вони вам удячні за це виховання, чи навпаки ображатися, залежить від вас. Існує чотири правила, що допоможуть вам стати найкращими для своїх дітей. Та перш ніж почати впроваджувати їх, затямте: ви із дитиною хоч і одне ціле, але дитина окрема від вас. Тобто налаштуйтеся на роль не суворого наставника, а на роль «провідника» малюка у світ дорослих. Необхідно сприймати дитину як окрему унікальну людину, відмінну від вас, допомогти їй розкритися і знайти себе. Зважаючи на це, дотримуйте таких правил.
- Безумовналюбов. Її потребують абсолютно всі живі істоти. Любов — це основа всього. Якщо ви не налаштуєте себе на абсолютну любов до дитини, на прийняття малюка таким, який він є, то ви не зможете подолати наступних кроків.
- Постійнадопомога. Дитина постійно пізнає світ. Необхідно усвідомити, що всі реакції дитини (сльози, ниття, крик, істерика, неслухняність та ін.) — це наслідок пізнання. Ви повинні допомогти зрозуміти цей світ, визначити межі дозволеного й неприпустимого. Це допоможе дитині структурувати картину світу й орієнтуватися в ньому. Так дитина почуватиметься впевненою, визнаною, потрібною, матиме комфорт і безпеку.
- Послідовність й узгодженість. За такою схемою виповинні діяти в усіх своїх заборонах, дозволах, розповідях і поясненнях. З приводу виховання завжди є розбіжності між батьками — і це нормально. Та дитина не повинна знати про ці розбіжності.
- Умінняслухати й розуміти дитину. Хочете стати гарним другом людині — надайте можливість їй бути вислуханою. Щоб дитина бачила у вас авторитет, дослухалася до ваших порад, поважала вас, говоріть якомога менше. Допомога, порада потрібна лише тоді, коли її просять. Це стосується і виховання. Дитина повинна навчитися всього сама, розібратися, мислити. Коли вона дійсно зайде в глухий кут, вона попросить вас про допомогу. Будьте готовими завжди підтримати малюка.
Діти люблять нас і завжди пробачають наші сварки, нерозуміння, образи. Скористайтеся цією їхньою якістю і змініть своє ставлення до дітей, доки ще не пізно. Адже раптово малюк може подорослішати й усвідомити, наскільки погано й неправильно ви його виховували. Тоді вже навряд чи пробачить.