4 поради психолога, як виховати радісних та щасливих  дітей

Щасливі діти

Всі батьки прагнуть, аби їхні діти були здоровими і щасливими. Але у кожного різне розуміння того, як цього досягнути. Немає єдиного ідеального способу у вихованні. Але експерти поділилися порадами, які допоможуть прищепити щастя вашим малюкам.

“Подумайте про щастя як про набірнавичок, а не про вроджену якість. Спробуйте вважати щастя подібним до вивченнямови та навчіть дитину щастю, як граматиці”, – каже авторка книги “Підняттящастя: 10 простих кроків для більш радісних  дітей та  щасливих батьків”

Тому експерти з питань виховання поділилися власними порадами, як виховати радісних та щасливих дітей.

Навчити доброти

Часто дітизосереджуються на власних потребах, а не на тому, щоб допомагати іншим, але це не зробить їх щасливими. “Ми вважаємо, що щастя виникає через те, що ти дістаєш речі для себе, але виявляється, що дарування (допомогаіншим) приносить більше щастя”, – стверджує психолог РічардРайан.

Це доводить і дослідження, яке довело, що чим більше людей допомогали іншим, тим щасливішими вони були. Гарвардський психолог Річард Вайсборд запропонував наступн рекомендації щодо виховання добрих дітей:

Зробіть турботу про інших пріоритетом, наголошуючи на важливості доброти. Надайте можливість дітям займатися турботою та вдячністю, розширюйте допомогу вашої дитини не лише надрузів та родину, показуйте  власний моральний приклад для наслідування.

Заохочуйте оптимізм

Допомога дитині бачити оптимізм може полегшити її сприйняття життя в тяжкі підліткові роки. Австралійськіі дослідникивиявили, що більш оптимістичними є дітивід 12 до 13 років, вони мають менше шансів на те, що впадуть у депресію.

Але навіть якщо ваша дитина не є природно позитивною, вона може цьому навчитися. Так, коли виникає якась проблема, закликайте дитину визнати її та подумати про те, що її спричинило, і як він/вона могла б покращити ситуацію. Зам’ятайте, що ваша дитина знайде свій позитивний світогляд, тому замість того, щоб скаржитися на життя, показуйтеїй, що у всьому є щось хороше.

Не вчіть ідеальності

Заохочувати дитину робити все можливе – це одне, але зосереджувати її робити все ідеально – це зовсім інше. Психологи кажуть, що важливіше хвалити дітей за їх зусилля та наполегливу працю, ніж за їх інтелект чи вміння.

Так, психологиня Стенфордського університету Каролайн Двек у дослідження виявила, що коли дітей хвалили за інтелект у вирішенні головоломки, вони були менш готовими взяти на себе складніше завдання. Натомістьті, хто отримав позитивн івідгуки за наполегливу роботу, найчастіше вирішали спробувати більш складне завдання.

Діти відчувають себе розумними, коли працюють над чимось по-справжньому важким і роблять прогрес. Тому ми повинні навчити дітей, що цілком нормально робити помилки, адже на них ми усвідомлюємо найкращі уроки життя. Навчіть дітей розумінню, що нормально не завжди бути ідеальним”, – каже Двек.

Розвивайте силу волі

Однією із найважливіших якостей у досягненн успіху є самодисципліна – здатність відкладати відпочинок та наполегливо працювати над якоюсь справою.

Вчені провели цікаве дослідження, як реагують дошкільнята, якщо їм дають вибір з’їсти один зефір одразу або два, якщо вони почекають 15 хвилин. Так, ті, хто зміг зачекати та отримати  подвійну винагороду, згодом досягали вищий рівень успіху та щастя.

Тому дослідники кажуть, що ви можете допомогти дітям розвинути силу волі, зосередившись на нагороді в майбутньому. До того ж, навчання самодисципліні може допомогти дітям краще впоратися зі стресом.