27.03.2020 Старша “Б” група (Віночок) (Вихователі Башмачнікова О.О., Бородіна Н.В.)

Ліплення

Тема: «Україночка»

Мета: ознайомити дітей з узагальненим способом ліплення жіночої фігури на основі конуса – спідниці; вчити розуміти співвідношення розмірів частин тіла ;передавати властиві деталі ,виразність образу; розвивати уявлення ,дрібну моторику пальців рук; закріплювати назви предметів українського національного вбрання ;виховувати любов до свого рідного краю.

Матеріал:глина ( пластилін) ,стеки ,дошки для ліплення, серветки, ляльки українки, вироби з глини або з кераміки.

Вихователь читає вірш «Україна»

Є багато країн на землі, в них озера, річки і долини.

Є країни великі й малі,та найкраща завжди Батьківщина.

І тому найдорожчою нам є і буде у кожну хвилину

Серед інших країн лиш одна- дорога нам усім Україна!

Вихователь показує дітям дівчинку в українському національному костюмі.

-Діти,хто це завітав до нас у гості?

-Її звати Оленка.У кого з вас таке ім’я?

-Розкажіть, будьласка,про її одяг.

-Коли одягають такий костюм?

Розгляд ілюстрацій

Вироби з глини,кераміки,дівчата в українському одязі.

-Українці дуже люблять прикрашати свої оселі ось такими скульптурами.У кого вдома є фігурки людей в українському одязі?

-Зліпимо дівчину- україночку. І вона прикрашатиме вашу оселю.

Пальчикова гра

Практична діяльність

Спочатку треба поділити шматок глини на три частини.З першого шматка зліпимо тулуб ляльки.В основі ліплення- конусоподібна форма.Пальцями рук відтягуємо та заокруглюємо один кінець, утворюємо шию ляльки.З другого шматка ліпимо голову.В основі ліплення голови- куля.З’єднаємо тулуб з головою так, щоб був плавний перехід від голови ляльки до тулуба.

З третього шматка робимо руки.Для цього глину ділимо на дві рівні частини і з кожної утворюємо форму видовженого конуса.З’єднаємо руки з тулубом.З окремого шматка глини ліпимо віночок.Розкочуємо глину та утворюємо спочатку стовпчик,кінці якого загострюємо, викладаємо вінок на голову та примазуємо стекою.Стекою робимо надрізи через однакову відстань,а пальцями рук відтягуємо глину(використовуємо прийом защипування глини).Стекою виділяємо волосся, ротик, очі, пальці рук.Прийомом наліплювання невеликих шматочків глини робимо ніс,вушка.Готову висушену ляльку розфарбовуємо.Наша україночка готова.

Підсумок заняття

-Які дівчата гарненькі,

Україночки маленькі,

Мають стрічки у косичці,

Файні квіти на спідничці.

-Чи цікаво вам було ліпити,стекою різні деталі робити?

-Яку форму має спідничка?

-Чи усміхаються ваші личка?

Вихователь  Бородіна Н.В.