12.05.2020 І молодша «Б» (Казка) (Вихователі Бойко Н.Є., Волохова Н.О.)
Тема дня: «Мої ручки»
Заняття№1 Музичне (за планом муз. керівника)
Заняття№2 Сенсорика «ВЕСЕЛІ ОЛІВЦІ»
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з основними кольорами: синім та зеленим; вправляти дітей в умінні групувати предмети за кольором і величиною, закріплювати назви кольорів; розвивати мислення; виховувати бажання допомагати.
Обладнання: іграшка-кішка, торбинка, олівці різного кольору і різної величини, коробочки таких самих кольорів і різної величини, картинки із зображенням предметів синього та зеленого кольорів.
Хід заняття
Сюрпризний момент.
Світить сонечко в віконце,
Світить, усміхається,
Ой погляньте, хто прийшов!?
Хто до нас вітається?
До групи до заходить кішечка з торбинкою, вітається до дітей і плаче.
Несла киця у торбині олівці зелені й сині.
Киця дуже поспішала і дірок не помічала.
Киця дірку не зашила, олівці всі загубила.
—Допоможімо киці зібрати олівці та розкласти їх по коробочках. (Діти збирають олівці)
—У мене є коробочки. Якого кольору ця коробочка? А ця? (Коробочки синього та зеленого кольорів.)
—Киця просить допомогти розкласти олівці в коробочки
Вихователь показує дітям олівці, вони називають їх колір і розкладають у коробочки відповідного кольору.
Ускладнення: коробочки взяти зеленого та синього кольору і різної величини.
- Погляньмо, чи однакові олівці за розміром? (Відповіді дітей.)
- Для цього треба поставити олівці на стіл, притримуючи їх рукою.
—Що ви побачили? Які олівці? (Довгі і короткі)
Діти називають колір олівців і розкладають у коробочки відповідного кольору й величини.
Олівці відпочивають
І на діток поглядають.
Хочуть з нами вони грати
Та картинки малювати.
— Погляньте, що для нас намалювали олівці.
Вихователь пропонує дітям картинки із зображенням предметів, які намальовані синім та зеленим кольорами.
- Діти, візьміть кожен собі картинку.
- Що намальовано на твоїй картинці? (Листочок)
- Якого він кольору? (Зеленого)
- Як ти вважаєш, який олівець малював цю картинку? (Зелений)
Вихователь намагається поставити запитання кожній дитині.
Чи сподобалося грати
Та картинки розглядати?
Кицю Муру звеселили,
До таночку запросили.
Діти разом з кицею танцюють веселий таночок.
Підсумок заняття.
Вихователь Бойко Н.Є.