07.04.2020 Середня “В” (Зірочка) (Вихователі Стадник О.Є., Варкентін С.М.)
Тема дня: Природа навколо нас. Взаємозв’зки в природі.
Заняття: Логіко-математичний розвиток.
Тема заняття: Порівняння форм предметів та множин.
Мета заняття: закріплювати знання про цифру від 1 до 5; учити визначати відмінні та схожі ознаки фігур; розвивати вміння знаходити геометричні фігури серед навколишніх предметів і порівнювати множини; виховувати позитивне ставлення до занять.
Матеріал: геометричні фігури одного кольору (квадрат, круг, трикутник); 12 горішків.
Хід заняття
1 Організаційний момент
-До нас завітала Білочка і принесла яскраві фігури і горішки. Як ви думаєте навіщо вони?
2 Читання казочки про геометричні фігури.
-У країні Математики жили собі фігури.(Показати великий квадрат) Звали її квадрат.
-Скільки в неї кутів?
-Сторони однакової завдовжки чи різні?
-Назустріч Квадратові котився …Хто котився?(Показати круг)
-Чому ви так вирішили?
Квадрат запропонував кругові дружити. Круг відмовився, тому що вони різні.
-Чим же вони різняться?
Назустріч їм іде ще одна фігура.(Показати трикутник)
-Як називається ця фігура?
-Чому вона так називається?
Квадрат із кругом запропонували Трикутнику дружбу ,але й він відмовився, тому що вони були різні.
-Чим різняться ці фігури?
-Щоб їх подружити ,слід знайти хоча б одну спільну ознаку у всіх цих фігурах.
(Діти з’ясовують, що вони одного кольору)
3Фізкультхвилинка
Руки в сторони та вгору-
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору-
Й на долоньки подивись.
Дидактична гра «Що зайве»
Перед дитиною лежать квадрат,круг,трикутник.Дитина повинна знайти зайву фігуру і обгрунтувати свою відповідь.(Зайва фігура круг)
Дидактична гра «Розклади горішки»
Запропонувати дитині розкласти горішки спочатку по три штуки , потім по чотири.
-Скільки груп утворюється щоразу?
-Коли їх більше? Меньше?
Підсумок
-Які геометричні фігури ми сьогодні повторювали?
Вихователь: Стадник Олена Євгенівна