02.04.2020 Середня “Б” група (Бджілка) (Вихователі Юва О.В., Шерепа Д.В.)

Тема дня: «Юрій Гагарін – перший космонавт світу»

1.Зан .Художня література

Тема: «Переказ оповідання А. Маяковського «Кому світить сонечко»

Мета: поглибити знання дітей про значення сонячного світла для всіх мешканців нашої планети, про залежність кількості сонячного тепла від пори року, дати знання про планети Сонячної системи, про Сонце як зорю, що освітлює всі планети, вчити дітей переказувати оповідання, розвивати логічне мислення та пояснювальне мовлення, виховувати спостережливість, зацікавленість.

Матеріали: ілюстрації із зображенням Сонячної системи.

1.Ігровий момент  – загадка про сонце

Воно потрібно для рослин,

Воно потрібно для тварин,

Воно потрібно для людини –

Без нього не прожити й днини.

2.Д/гра «Кому потрібно сонце»

3.Читання оповідання Маяковського «Кому світить сонечко»

– Йду я до дядька Степана, – розказує мамі Наталя, – і помічаю: зі мною йде сонечко. Я – вулицею, а воно – небом, понад  ясенами, понад черешнями. Прийшла я на дядькове подвір*я, і воно зупинилося якраз над самісінькою дядьковою хатою. То моє сонечко . Правда ж, мамо?

– І твоє,  доню, – відповіла матуся. А потім лукаво усміхнулася й спитала: – А ще чиє?

– Не знаю…- проказала Наталочка, а згодом додала: – Але ж до дядька Степана воно йшло тільки зі мною! І навіть додому ми разом верталися.

– Сонечко , Наталочка, з усіма ходить, – сказала мамам. –Воно і твоє, і моє, і таткове, і всього села, і всього світу .І світить сонечко всім людям.

Запитання :Куди йшла Наталя? Що вона помітила? Де перебувало сонечко? Що запитала дівчинка у мами? Що відповіла мама?

4.Повторне читання оповідання і переказ дітьми.

5.Бесіда. Що таке Сонце? Це зоря чи планета? Де воно розташовується?

Як ви гадаєте, Сонце  – це гаряча чи холодна зоря?

Сонце – це велика гаряча зоря. Воно таке гаряче, що освітлює всі планети. Тому всі планети, які обертаються навколо Сонця, називаються його дітьми, або планетами Сонячної системи.

6.Підсумок заняття.

– Яке ми з вами переказували оповідання? Скажіть мені , а чи потрібно нам сонце і чому?

Вихователь Юва О.В.