Вправи для батьків з дітьми

Батькам слід займатися фізкультурою зі своїми дітьми при будь-якому зручному випадку - вдома, на дачі, на відпочинку. Тим самим вони нададуть послугу не тільки дітям, але і собі - поліпшать свою фігуру, здоров'я та настрій.
Скрізь, де тільки можна, намагайтеся займатися на природі, адже вона - кращий гімнастичний зал. Для розвитку спритності підготуйте для дітей і деякі снаряди, наприклад, палицю зміцните на двох міцних сучках або інших підпорах і отримаєте імпровізовану поперечину. Для тренування рівноваги послужать різні колоди, через які можна переступати, перебігати, перелазити і перестрибувати. Дерева (зрозуміло, без збитку для них!) підходять для виконання різних вправ: можна стрибати з дотиком гілки, на міцній гілки - повисіти або погойдатися. Навчайте також дітей залазити на дерева.
Прогулянки заповнюйте швидкою ходьбою і короткими пробіжками, бігом по нерівному грунту, стрибками через перешкоди, перелезанием, подлезанием під них, повзанням по безпечній ділянці. Для всіх товстих дітей великі труднощі представляє лазіння. І в цьому можна вправлятися на свіжому повітрі. Міцну мотузку прив'яжіть до дерева і обмотайте навколо гілок. Тим самим ви обмежите ресорні якості каната, і дитині легше буде лазити по ньому. Канат можна також застосовувати для розгойдування.
Діти охоче використовують в іграх і вправах білизняну гумку. Майже 20 м такий гумки можна по-різному розвісити на деревах і парканах, і діти будуть перелазити, підлазити або перестрибувати через неї. Небезпека травм набагато менше, ніж при використанні нееластичною мотузки, так як гумка при зіткненні послаблюється. Дівчатка люблять стрибки через гумку. Двоє прив'язують гумку під коліна або закріплюють її на стегнах, інші перестрибують через неї різними способами. Гумка, прив'язана до двох дерев, прекрасно служить для ігор в м'яч: перекидання м'яча, волейбол, піонербол і т. п.

Комплекс вправ

  • Вправи в парах
  • Вправи на природі (рис. 20-22)

    1. І.п. - стоячи обличчям до дерева на відстані кроку від нього, руки підняті вгору. Нахил вперед, взятися обома руками за дерево і зробити три пружні рухи тулубом у нахилі, потім глибокий нахил вперед і три пружні рухи тулубом у глибокому нахилі вперед, пальці торкаються землі.
    2. І.п. - стоячи обличчям до дерева, руки витягнути вперед і спертися ними про стовбур дерева. Зігнути праву ногу і махом відвести її назад. Повторити кілька разів. Те ж лівою ногою.
    3. І.п. - стоячи обличчям до дерева, витягнути вперед праву ногу і спертися ступнею об стовбур, руки на голові: а) згинати ліву ногу, повертаючи коліно назовні (тулуб тримати прямо, не прогинатися); б) згинати праву ногу (тулуб тримати прямо, не прогинатися). Кожну вправу повторити близько 10 разів, потім ноги змінюються.

    4. І.п. - стоячи обличчям до дерева, тримаючись за нього руками. Полуприсед, потім присед (коліна разом або нарізно).
    вправи на природі
    5. І.п. - те ж. Чергувати присідання з підскоками на правій або лівій нозі при випрямленні ноги в сторону («козачок»).
    6. І. п. - стоячи спиною до дерева в кроці від нього, тримаючись за нього руками на висоті пояса. Нахили назад. Повторити кілька разів. Те ж, але з глибоким нахилом вперед зігнувшись (голова торкається колін), руками весь час тримаючись за дерево.
    7. І.п. - стоячи лівим боком до дерева, відвести ліву ногу в сторону і спертися ступнею об стовбур, руки підняті вгору: а) нахил вліво з пружним рухом в нахилі, повільно випрямитися; б) те ж, але з глибоким розслабленим нахилом вперед і пружним рухом в нахилі вперед, руки повинні торкнутися землі; в) плавний нахил вліво, глибокий нахил вперед, нахил вправо, випрямитися. Кожну вправу повторити кілька разів, потім змінити ногу.
    8. І.п. - стоячи обличчям близько до дерева, взятися зігнутими руками за стовбур на висоті грудей, напружуючи руки, випрямити їх; а) перехоплюючи руками по стовбуру вниз, присісти, тулуб прямо, кілька пружних рухів в присяд і, перебираючи руками вгору, повернутися в и.п.; б) те ж, але руками не перебирати, а ненадовго відпускати їх і знову хапатися за стовбур трохи нижче або вище з одночасним притяганням тулуба до дерева.
    9. І.п. - стоячи спиною до дерева, притулитися до стовбура всім хребтом. Повільно присісти, не відриваючи тулуба від дерева, і повернутися в и.п.
    10. І.п. - стоячи правим боком до дерева, відвести праву ногу в бік, спертися ступнею об стовбур, руки підняти вгору. Нахил вправо, нахил вліво, глибокий розслаблений нахил вперед, випрямитися.