Правильна постава

Для всіх вправ і основних положень важлива правильна постава. Дитина повинна навчитися володіти м'язами, напружувати і розслабляти їх. Ще ніхто не освоїв правильної постави завдяки простому нагадуванню: «Тримайся прямо». Тому необхідно вчити дітей правильній поставі, домагатися, щоб вона увійшла в них у звичку.
Правильна постава залежить від м'язової роботи всіх частин тіла. Голова піднята вгору, підборіддя утворює з шиєю прямий кут. Плечі розправлені і опущені вниз, руки вільно висять уздовж тіла, лікті злегка розгорнуті в сторони, пальці всередину. На черевну стінку чиниться тиск з тим, що м'язи напружуються від низу живота через боки до задніх відділах ребер. Сідничні м'язи напружені, таз трохи нахилений вперед. Такою роботою м'язів досягається правильне положення хребта і правильний поворот ніг всередину в тазостегнових суглобах. У положенні " основна стійка (п'ятки разом, носки нарізно) або ноги разом, ступні поставлені так, що вага тіла зосереджений вище підйому ноги і склепіння стопи не хилиться всередину. У дитини має бути відчуття, що вага тіла перенесена вперед.
Надмірний прогин в шийному відділі хребта, настільки частий саме у дітей з зайвою вагою, виправляється свідомим напругою м'язів між лопатками і в грудному відділі хребта - в області 6-9-го грудних хребців. Одночасно піднімається грудна клітка і плечі природно опущені вниз і розправлені. Вушна раковина, плече, бічна поверхня тулуба і щиколотка знаходяться на одній лінії.
Неправильна постава характеризується головним чином тим, що у дитини сильно виставлені напо живіт, згорблена спина, помітно збільшений прогин в поперековому відділі хребта, голова нахилена вперед або закинена назад, не утворюючи прямого кута з шиєю, плечі видаються вперед, груди - запала, а руки безвольно звисають уздовж тіла.
Переконатися, правильна постава у дитини, батьки можуть, тісно поставивши його до стіни спиною. Якщо дитина пригорнеться хребтом і головою до стіни, в області шиї відстань до стіни не повинна перевищувати 2 см, в області попереку - 3 див.