Комплекси вправ для дітей з перевищенням ваги і неправильною поставою

  • Вправи для батьків з дітьми
  • Танцювальна підготовка для дітей з перевищенням ваги
  • Комплекси вправ

    Ми пропонуємо кілька зразкових комплексів вправ. Комплекс можна виконувати кілька днів поспіль, потім перейти до наступного і поступово чергувати вправи і поповнювати новими. Ми прагнули до того, щоб кожен комплекс містив вправи для всіх груп м'язів. Вправи повторюйте залежно від підготовленості та індивідуальних здібностей дітей 10-15 разів.
    №1 №2 №3 №4 №5 №6 №7 №8 №9 №10
    №11 №12 №13 №14 №15 №16 №17 №18 №19 №20

    Батьки повинні постійно стежити за поставою своїх дітей, щоб вчасно виправити її дефекти за допомогою коригуючих вправ. Насамперед необхідно підтримувати правильне S-подібне викривлення хребта: в шийному відділі він помірно прогинається вперед, в грудному - назад і в поперековому - знову вперед. Ці вигини дозволяють хребту виконувати функції свого роду пружною ресори. Нормальна вигнутість хребта важлива не тільки для гарної постави, але і для правильного виконання різноманітних рухів взагалі.
    З точки зору руху ми ділимо хребет на верхню частину, тобто від черепа до 9-го грудного хребця, і нижню - від 10-го грудного хребця до куприка (ця частина приводиться в рух головним чином тазом). Хребет згідно його анатомічним можливостям можна згинати на всі боки (нахили), їм виконувати обертальні руху (обертання).

  • Кіфоз (округла спина)
  • Сколіоз (викривлення хребта)

    Цей дефект останнім часом часто зустрічається у дітей, особливо у дітей з перевищенням ваги, м'язи яких ослаблені. У більшості випадків це виникає через одностороннього навантаження на м'язи спини. Важкі шкільні сумки діти повинні носити на спині, а ні в якому разі не в руці. Також не слід постійно спати на одному боці. Батькам треба стежити за правильною позою дітей, коли ті читають або пишуть. Не можна спиратися об стіл тільки однією рукою - з-за цього викривляється хребет.
    Якщо батьки виявлять, що у дитини одне плече вище іншого і нижні кути лопаток розташовані не на одній прямій лінії, один бік виставлені напо або трикутні проміжки між руками і тулубом на висоті пояса неоднакові, - це має стати поштовхом для візиту до лікаря з метою обстеження.
    Дітям, які страждають на сколіоз, рекомендуються вправи для розвитку рухливості грудної клітки, зміцнення м'язів спини, межлопаточной області, живота. Їм не слід займатися тими видами спорту, які навантажують тільки одну руку (настільний теніс, бадмінтон тощо).
    Найбільш сприятливий вихідне положення для виконання вправ - лежачи на животі. У цьому положенні нижні кінцівки розгорнуті в тазостегнових суглобах п'ятами один до одного, носками нарізно, і не повинні відриватися від підлоги. З положення стоячи можна робити вправи тільки тоді, коли дитина освоїть руху з положення лежачи.
    Кожна з наведених вправ повторюється 6-10 разів.
    Комплекс вправ (рис. 13-16)
    комплекс вправ для дітей при сколіозі
    1. Вихідне положення (в. п.) - лежачи на животі, руки зігнуті, лоб на тильній стороні кистей. Підняти правий лікоть з підлоги і два рази зробити пружинящее рух назад (голова і лівий лікоть не відриваються від підлоги). То ж лівим ліктем.
    2. В. п. те ж. Підняти верхню частину тулуба, голова на одній прямій з тулубом (дивитися в підлогу) і лоб покласти на правий лікоть, потім на лівий. Повернутися в і. п.
    3. І. п. лежачи на животі, руки в сторони-вгору. Підняти праву руку відвести назад ліву, виконати два маха руками. Те саме зі зміною положення рук.
    4. І. п. - як у вправі 1. Підняти зігнуті руки і верхню частину тулуба і повернутися по черзі ліворуч і праворуч. Голову тримати прямо, не закидати і не нахиляти вперед.
    5. В. п. те ж. Випрямити праву руку вгору і виконати кілька махів назад. Те саме зі зміною положення рук. Голову не відривати від підлоги.
    Варіант: те ж, але руки в сторони.
    6. І. п. лежачи на животі, руки вгору, пальці зчеплені в «замок». Підняти верхню частину тулуба. Повороти тулуба наліво і направо (подивитися під пахвою «віконце»).
  • Вправи 7-16
  • Вправи 17-28
  • Вправи 29-38